FAALİYET ALANLARI / EPOKSİ ZEMİN KAPLAMALARI
Epoksi antibakteriyel, toz tutmaz, su geçirmez, görsel etki yaratan, sürtünme ve aşınmalara dayanklı, temizliği kolay, asitlere ve kimyasallara karşı üstün dayanımlı, ekyeri olmadan hızlı ve ve kolay uygulanabilen bir zemin kaplama sistemidir.

Epoksi kuvvetli ve dayanıklı yapıştırma özelliği sayesinde, yapı sektöründe en çok tercih edilen ürün grubu haline gelmiştir. Geniş renk yelpazesi olan epoksi, antibakteriyel özelliğine sahip, estetik, yekpare görünümü ile kimyasal mekanik mukavemeti olumlu sonuçlar veren uzun ömürlü bir üründür.

Epoksi yüzey kaplamaları, her türlü kara ve deniz koşullarında, doğanın ve sanayinin en kötü koşullarına karşı yapı yüzeylerini estetik malzemelerle kaplayarak korumak için geliştirilen teknolojik yapı malzemesi grubudur.

Bunların yanı sıra, üstün yapışma özelliği, mekanik ve fiziksel dayanımlarından dolayı değişik yapıdaki inşaat malzemelerini birbirine yapıştırmak ve tutturmak için de kullanılan epoksi malzemeler bulunmaktadır.

Epoksi kaplamayla modern görünümlü mekanların yaratılmasının yanında sağlıklı ve hijyenik mekanların oluşturulması da amaçlanmaktadır. Kaplama yapılan alanlar kullanım süresince tozuma yapmazlar, bakteri barındırmazlar ve kolay temizlenirler.
Zemin Kaplamaları

Gerek dekoratif ve gerekse endüstriyel anlamda alternatiflerinden üstün özelliklere sahip epoksi zemin kaplamaları kullanımı her geçen gün artmaktadır. En çok tercih edilen alanlardan bazıları ise şöyledir; Fabrikalar, Mağazalar, Endüstriyel Tesisler, Depolar, Hangarlar, Hastaneler, Okullar, Ofisler, Labaratuarlar, Tamir ve Montaj Atölyeleri, Oteller, Gıda Üretim Alanları, Tekstil Atölyeleri, Otoparklar ve benzer bir çok alanda başarı ile uygulanmaktadır.

Su Yalıtımı

Epoksi reçineleri sahip olduğu birçok özelliğin yanı sıra geçirimsizlik konusunda da bilinen en iyi kimyasal malzemeler grubudur. Havuzlar, banyolar, teraslar gibi bir çok noktada kesin çözümler sağlar. Su yalıtım özelliği yanı sıra aynı zamanda çok iyi bir kaplama malzemesi olmasıda, yalıtım sonrasında ilave bir kaplama maliyetini ortadan kaldırmaktadır.

Yapısal Onarım ve Güçlendirme

Epoksi reçineler kimyasal reaksiyonlarını tamamladıktan sonra çok dayanıklı ve uygulandığı alana yapısal olarak yapışan kimyasal malzemelerdir. Bu özelliği sayesinde tüm onarım ve güçlendirme işlemlerinde kullanılır.

Yapıştırma ve Montaj İşleri

Yapıştırma ürünleri içerisinde kabiliyeti bakımından üst sıralarda yer alan epoksi, uygulandığı alanda yapısal bir yapışma gerçekleştirir ve özellikleri zamanla değişmeyen ürün grupları olması sebebiyle yapışma işlemi uzun süreler aynı performasta devam eder.

Boya Uygulamaları

Epoksi esaslı reçine gruplar diğer tüm özellikleri aynı kalmak şartıyla kaplama sektöründen bir adım farklı olarak boya sanayindede önemli yere sahiptir. Özellikle endüstriyel alanda göstermiş olduğu başarılar günümüzde uzun ömürlülüğün ve kalitenin önemsendiği tüm işlemlerde epoksi boyaları vazgeçilmez kılmıştır. Epoksi esaslı boyalar ağır sanayi ve makine endüstrisinde kullanıldığı gibi en zorlu doğal şartlarla mucadele eden sektörlerden biri olan denizcilik sektörüdede kullanılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN FİRMA SİTESİNİ ZİYARET EDİN
© 2014 Yalaz Yapı